Чи варто боятися жителям Старого міста та відвідувачам "Центру матері і дитини" "переїзду" тубдиспансеру?

Вчора, 28 квітня, люди і влада намагалися домовитись. Так, як і анонсувалося раніше, відбувся круглий стіл щодо ліквідації “Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2”.

На обговоренні працівники тубдиспансеру виступили проти рішення Вінницької міської ради. Людей обурює, що влада, навіть не попередивши їх, вирішила ліквідувати заклад, тобто хоче закрити місце, в якому можуть лікуватися 6,5 тисяч потенційно хворих вінничан. Тож, яка небезпека може бути при невірному рішенні?

Під час обговорення були присутні представники Департаментів охорони здоров'я Вінницької ОДА та ВМР, комісія з питань використання комунального майна Вінницької облради, представники Вінницького міського відділення фтизіатрії, політичної партії “Народний контроль” (ініціатор круглого столу), громадські активісти, мешканці Старого міста. Між всіма ними довго були палкі дебати. 

За неофіційною інформацією, заклад хочуть перенести на територію 3-ї лікарні на Старому місті. Медики кажуть, що це є потенційною загрозою для пацієнтів “Центру матері і дитини”, що знаходиться на відстані 50 метрів від лікарні. Хоча, в.о. начальника Департаменту охорони здоров'я ВМР Олександр Шиш заявив, що офіційного такого рішення немає.

Заступник головного лікаря тубдиспансеру Яна Поліщук зазначила, що в порівнянні з аналогічним періодом в 2015 році кількість хворих на туберкульоз зросла вдвічі

У свою чергу, представник Департаменту охорони здоров'я при Вінницькій ОДА заявив, що якщо диспансер перейде на баланс міської ради, то він буде збережений у тому ж приміщенні. 

І все б нічого, проте Олександр Шиш заявив, що “диспансер Вінницькій міськраді не потрібний”, що він є “гетто для людей, хворих на туберкульоз”, а відтак, “якщо диспансер передадуть міськраді, його ліквідують”. Він наголосив, що “в місті не може бути двох однакових медичних закладів”.

Це твердження викликало хвилю обурення. Найстаріший фтизіатр Вінниці Катерина Тютюнник заявила, що ліквідація диспансеру - геноцид. Жителі Старого міста також виступали проти ліквідації медзакладу і особливо проти його перенесення у їх густозаселений район. 

Загалом, як зазначив модератор круглого столу Олексій Мусіровський,  вирішили звернутися до ВМР та Вінницької ОДА з про створення ініціативної групи, до складу якої увійдуть представники профільних департаментів, працівники диспансеру, громадські активісти. Ця група має винести на розгляд комісії питання доцільності ліквідації такого специфічного медзакладу при високій загрозі епідемії. 

фото - likar.info

Коментарі

Додати новий коментар