Девіз дня. «Зроби добру справу. Допоможи з'явитися хоч би одній посмішці».

Усесвітній день посмішки (World Smile Day) наголошується щорік в першу п'ятницю жовтня. Тим, що це чудове свято існує, світ зобов'язаний художникові Харві Беллу (Harvey Ball). В середині 20 століття він жив в Америці. Нічим примітним його творчість не відрізнялася: критики особливо їм не цікавилися, його картинам навряд чи загрожувало безсмертя. Але якось до нього звернулися представники страхової компанії «State Mutual Life Assurance Company of America» з проханням придумати який-небудь яскравий символ, що запам'ятовується, — візитну картку компанії. Харві не довго думав, узяв і запропонував замовникам те, що зараз всі без виключення користувачі інтернету називають «смайліком» — всміхнене жовте личко. Сталося це в 1963 році. Замовники прийняли роботу, заплатили Белу півсотні доларів, виготовили значки з цією пикою і роздали всьому персоналу компанії. Успіх такої «візитки» перевершив всі чекання. Клієнти компанії були в захопленні від нововведення — через декілька місяців було випущено більше десяти тисяч значків! Зовсім скоро мила мордашка стала з'являтися на футболках, бейсболках, конвертах, листівках, сірникових коробках. Навіть поштове відомство США випустило марку з цим символом. Посмішка інтернаціональна! Белла буквально розпирало від гордості. «Ніколи ще в історії людства і мистецтва не було жодної роботи, яка б, поширившись настільки широко, приносила стільки щастя, радість радощі і задоволення. Не було нічого, зробленого так просто, але що став зрозумілим всім», — сказав він в одному зі своїх багаточисельних інтерв'ю. Усесвітній день посмішки перший раз наголошувався в 1999 році. Художник вважав, що цей день має бути присвячений гарному настрою, девізом Дня є слова: «Do an act of kindness. Help one person smile», що перевести можна приблизно так: «Зроби добру справу. Допоможи з'явитися хоч би одній посмішці». І з тих пір це свято наголошується ентузіастами по і по всьому світу різними акціями і флешмобамі.

Доречі: вчені вважають , що усмішка - це вроджена здатність людини , а не набута. Адже навіть сліпі діти , які не мають можливості спостерігати за людьми навколо себе і копіювати їх манери поведінки , вміють посміхатися. 
Експертами було підраховано , що діти посміхаються до 300 разів на день, а дорослі набагато менше, деякі з них не дозволяють собі навіть 10 посмішок. 

Посміхайтеся, навіть якщо вам сумно. Посміхайтеся просто так, навіть незнайомим людям. Посміхайтеся, якщо ви розмовляєте по телефону або переписуєтеся в інтернеті. І  ви побачите, що що на душі стане світліше, а люди навколо вас стануть набагато позитивнішими. Адже, як співається в пісеньці: «Поделись улыбкою своей, и она к тебе не раз ещё вернётся !»

А 19 вересня щорік наголошується День народження «Смайліка». Джерело: http://www.calend.ru

Коментарі

Додати новий коментар