НА БАЗІ КОЗЯТИНСЬКОГО ШТАБУ САМООБОРОНИ СТВОРЕНО БАЗУ ПО ВІДНОВЛЕННЮ ПОШКОДЖЕНОЇ НА ФРОНТІ БРОНЕТЕХНІКИ.

На околицях Козятина — ремонтна база військової техніки. Тепер на його подвір'ї стоїть бойова розвідувально-дозорна машина, яка потребує ремонту. Працюють над цим волонтери та активісти Козятинського штабу Вінницької обласної Народної Самооборони.
Віталій Ілієвич, командир Козятинської Самооборони, розповідає, що звернулися бійці із зони АТО щодо ремонту БРДМа. Ті погодились. Військові вивели його із зони бойових дій та доставили на Вінниччину.
– Він був у жахливому стані, нам привезли лише коробку машини з Попасної. Ремонтували ми техніку і в зоні АТО: військову та цивільну. Кошти на ремонт дають волонтери, але цього мало. Відомо, що мотор коштуватиме дві з половиною, а коробка — півтори тисячі доларів. Загальна вартість сягає орієнтовно ста тисяч гривень. Потрібен місяць часу, аби відновити цей БРДМ, – розповідає пан Віталій.
Голова районної державної адміністрації Козятинського району Олег Оркуша у грудні минулого року також побував у зоні АТО. Акцентує, що є максимальна співпраця між волонтерами та місцевою владою. Наприклад, Штаб Козятинської районної Самооборони Вінницької області розташований безпосередньо у приміщенні райдержадміністрації.
Волонтери, які ремонтують БРДМ, кажуть, що та машина, яка наразі є в Козятині — це коробка або ж тіло, якому потрібне серце.
58-річний Юрій Нюхалов майже щодня приходить ремонтувати бойову машину, навіть на вихідні. На запитання, чи він головний під час ремонтних робіт, знічено відводить погляд. Та його колеги запевняють: "Він головний, він". Військова спеціальність Юрія — водій, оператор-електромеханік, а нині — фрезерувальник. Про фаната своєї справи хлопці із зони АТО дізналися випадково, через його хобі — дружбу з технікою — та дали позивний "Народжений в БТРі".
– Технічні характеристики БРДМа: сім з половиною тонн, формула колеса: чотири на чотири, тобто ведучі і передок, і задок. Випускається чотири додаткові колеса, які приводяться в рух ланцюговими передачами. Вони призначені для подолання окопів. На озброєнні — два кулемети (Калашникова (7.62 мм) та крупнокаліберний (14, 7 мм)). Зараз для нього потрібна коробка, гальмівний циліндр, гідравліка, циліндр зчеплення. Бо у цієї машини лише кузов є, – розповідає Юрій.
Чоловік запровадив унікальну практику на Вінниччині — ремонт бойової техніки у режимі телефонної розмови та skype-зв'язку.
– Подзвонили якось хлопці з-під Маріуполя, сказали, що техніка стоїть. То запитують мене по телефону: "Що саме не працює, бо не заводиться?". Назвали марку машини, ЗІЛ-131, наприклад. То я і починаю вже в голові прокручувати, що ж там сталося, даю поради: там перемкнути, там перекинути дріт тощо, – скромно розповідає "Народжений в БТРі".
Такі дистанційні ремонти виявляються вдалими, каже пан Юрій, принаймні поки що хлопці не скаржаться.
– Ремонт машини залежить від наявності запчастин. Якщо вони є — то тиждень, а якщо хочемо зробити лялечку з БРДМа, то орієнтовно два тижні, – переконаний радіоінженер Роман Берегович.
Хлопці готові кілька діб підряд працювати, не покладаючи рук, аби лиш бойова розвідувально-дозорна машина якнайшвидше відправилася на фронт.
Щоденно біля БРДМа знаходиться кілька людей, що чепурять машину. Якщо буде постачання запчастин, то, кажуть, зможуть ремонтувати протягом місяця 5-6 бойових розвідувально-дозорних машин.
Це вже восьма одиниця військової техніки, яку самовіддано воскрешають волонтери Козятина, але перша, що відновлюється безпосередньо на території міста. Хлопці жартома називають БРДМ "відро з гайками" та сподіваються на матеріальну допомогу, аби вдихнути друге життя у вже рідну їм машину.
Відеосюжет ВДТ - https://youtu.be/0xPOJGxY668
Відеосюжет "Еверест ТВ" - https://youtu.be/mdRgET1ZIm4