Три буси з допомогою вирушили на Схід 20.05.2015

Черговий вантаж у зону АТО поїхав з Вінниці. Волонтери - самооборонівці зібрали продукти,воду, цигарки, спальники, адресні посилки та інше у два автомобіля.
– Це вже моя п'ята поїздка у зону АТО, - каже вінницька волонтерка Євгенія Обертинська. - Коли один раз туди попадеш, то тягне поїхати ще раз. Бійці на передовій дуже радіють дитячим малюнкам, "фєнєчкам", усіляким сувенірам. Вони їх під "броніками" носять. Та навіть цукеркам тішаться як діти. Все приймають і дякують.
На одному з малюнків вінницький другокласник написав "Моя Україна знову усміхається". Усі звернули на це особливу увагу. Мовляв, діти вірять, що невдовзі в Україні все буде добре.
Волонтери зазначають, що іноді поїздки бувають небезпечними. Євгенія згадує, як після Нового року попали під обстріл "Градами", але якось усе обійшлось, до Попасної Луганської області вдалося доїхати цілими. Заступник начальника Вінницької обласної Народної Самооборони Василь Нечипорук, який часто сидить за кермом машин, що їдуть у зону АТО, розповідає про інший випадок. Тоді вони ледь не потрапили на ворожу територію.
– Нас врятувала моя інтуїція. Я подзвонив, уточнив місце перебування наших бійців, і виявилось, що вони змінили дислокацію, а ми прямим ходом їдемо на блокпост сепаратистів, - ділиться він спогадами. - Зупинились метрах в 500 від них, різко розвернулись і — назад. Ті, напевно, не зрозуміли, що відбувається, бо не стріляли нам у спину.
Василь Степанович перед поїздкою отримав медаль "За гідність і патріотизм" від Всеукраїнського об'єднання "Країна". Керівник Народної Самооборони Ігор Алєксєєв зауважив, що вже три самооборонця отримали нагороди. Орденом "Єдність та воля" нагородили Віктора Пілманіса та Олега Білоуса, який зараз перебуває в зоні АТО. Самооборонівці припускають, що їх відзначили за участь у затриманні сепаратистів на території Вінниці.
– За "Мерседесом" один з наших самооборонців їздив аж у Германію, там можна дешевше ці машини придбати, - говорить Ігор Алєксєєв. - Купити автомобіль допомогли депутати обласної та міської ради вінницької "Батьківщини".
Самооборонівці зізнаються, що гуманітарна допомога збирається дуже швидко. А на пальне потрібні живі гроші: на кожну поїздку витрачається до п'яти тисяч гривень. На шляху до передової вони здолають більше тисячі кілометрів. У дорозі перебуватимуть близько 12 годин.

Відеосюжет телеканалу Еверест - https://youtu.be/U5I0m2pd5pA?list=PLaKBxi8fpykhhlddzsTKsws1n5P5f19IL
Відеосюжет телеканалу ВІТА - https://youtu.be/qJqKIxBCcX0