"Хмарний" сервіс “IgiMED”: Ідея, народжена на фронті, рятуватиме життя й цивільних пацієнтів.

У Вінниці проходять навчання медиків новим сучасним методам обліку пацієнтів. Так, волонтери з ГО “Мольфар”, які створили програму “IgiMED”, вважають, що це дасть можливість мати більш детальну та достовірну інформацію про про пацієнтів, витрати на ліки та які саме медикаменти в дефіциті.

Президент проекту “Мольфар” Юлія Вотчер, відома волонтерка, яка постійно та суттєво допомагає нашим бійцям у АТО, каже, що ідея створення такої програми виникла на фронті:

Часто дані про бійця були суперечливі. Тепер інформація про бійця не буде недостовірною і не загубиться, як було б з паперовими картками. 

На мирній території програмою користуватимуться зокрема бригади “швидкої”: всі дані про пацієнта вони вноситимуть у цю програму на своєму планшеті. Програма “підказуватиме” лікарям ту чи іншу інформацію: якщо медики при собі не мають потрібних медикаментів, “IgiMED” надасть список інших, які можуть їх замінити. 

Сьогодні у Вінниці вчать користуватися програмою медиків “швидкої допомоги” . 

На основі статистики у  “IgiMED” вдасться зрозуміти, чи вірно сформовано бюджет на той чи інший вид ліків, де треба покращити якість послуг тощо. 

Створили цю систему через відсутність обліку та точних даних про поранених в АТО.  Юлія Вотчер наводить приклад: у АТО постраждалого бійця підписали як “Рудий”, проте це було ані прізвище, ані позивний - просто волосся хлопця було рудим. І ця “помарка” - не найстрашніше, гірше, коли невірно в силу людського фактору передають інформацію про пораненого, а отже є похибки у подальшому лікуванні. 

Спочатку “IgiMED” використовуватиметься на мирній території, а у планах волонтерів - запровадити її згодом у зоні АТО. В подальшому від цього залежатиме багато: бійцю буде значно легше довести, що він був поранений під час виконання своїх обов'язків, не виникатиме питань щодо характеру поранення, адже “влізти” в систему посторонні не можуть. А отже, це впливає на отримання статусів, пільг та довідок.

Також у планах “Мольфара” - розробка “тривожної кнопки”, за допомогою якої людина, яка прикладом не може говорити, зможе викликати “швидку” лише за кілька дій на телефоні. 

“Мольфар” вже навчив 90 медиків, а найближчим часом планує “просвітити” ще 150 працівників бригад “швидкої допомоги”. Вже в серпні станція швидкої допомоги в Жмеринці розпочне роботу з використанням програми “IgiMED” . 

Зараз планується навчання медиків по Хмільницькій та Могилів-Подільській станціях. Потім згодом навчатимуть Гайсинську і Бершадську, - каже куратор проекту Катерина Савчук.

Коментарі

Додати новий коментар