День народження великого Кобзаря

У Вінниці з нагоди дня народження великого українського поета та письменника, громадського і політичного діяча, художника Тараса Шевченка відбулось урочисте покладання квітів

На площі, яка раніше була Музейною, а тепер названа в честь Кобзаря, майже годину читали вірші й співали, а завершилось дійство покладанням квітів до пам'ятника.  
 
На території теперішньої Черкаської області 202 роки тому у звичайній сім'ї селян-кріпаків народився великий Кобзар, який згодом став людиною, пам'ять про яку сьогодні вшановують не тільки на його Батьківщині.
 
Тарас Шевченко намагався завжди отримувати нові знання і бути всебічно розвиненою особистістю. Окрім віршів, які є чи не найбільшою культурною спадщиною України, Шевченко цікавився філософією й  історією, читав та шукав натхнення у світовій літературі. Людина, яка поєднувала у собі творчість, незламність та рішучість - таким українці згадують Шевченка сьогодні.
 
Проте, великий поет зазнав чимало горя та гонінь - від обвинувачень зі сторони Росії за “мужицьку мову” до багатолітніх заслань. Ми, українці, маємо пам'ятати свою історію та героїв - завтра, у річницю смерті великого Кобзаря, запаліть свічку, аби вшанувати нелегку  долю українського поета.  
 

Коментарі

Додати новий коментар