Сергій Жук: "Не можна брати гроші з молоді, яка хоче навчитися обороняти свою державу".

У Вінницькій області розпочалися безкоштовні літні військово-патріотичні таборові збори “Звичаєва січ”. У таборі протягом ще майже двох тижнів діти вчитимуться стріляти, маскуватися, розбивати намети, готувати на відкритому вогні та просто відпочиватимуть.

“Вінницька обласна Народна Самооборона” завітала до табору не з пустими руками, а передала корисні речі: армійську палатку, 50 літрів бензину, 5 кілограм цвяхів, мішки, тенти, мотузки, скотч, миючі засоби, бідони для води. За це нас пригостили освіжаючим зеленим чаєм.

Керівник табору Сергій Жук розповідає, що влаштовує такі літні польові “посиденьки” ще з 1998 року.

Тепер тут відпочивають вже деякі діти тих, хто раніше був у цьому ж таборі  дитиною, - посміхається наш співрозмовник. - А так, стараємося забезпечити всім необхідним, але не балуємо: головна мета - навчити жити в польових умовах. 

Сергій Васильович розповідає, що у таборі відпочивають діти з самого Брацлава, навколишніх сіл, Вінниці, Києва, Одеської, Хмельницької та інших областей. Воно й не дивно: природа чудова, усюди чисто, за продуктами їздити не далеко, поруч криниця, ліс, річка. 

Тут діти відпочивають від тижня до 10 днів. За цей час вони навчаються в інструкторів військовим та польовим справам, ходять у гори, плавають, співають пісні під гітару. До речі, тут є і діти АТОвців. 

У планах - перевізний учбовий центр, в якому бажаючі зможуть пройти вишкіл. 

Кошти виділяються з місцевого бюджету, допомагають і громадські організації, тож батькам не потрібно платити. 

Не можна брати гроші з молоді, яка хоче навчитися обороняти свою державу, - певен Сергій Жук. - Це всеодно що брати гроші з людини, яка тебе пригощає. 

Проте, керівник табору каже, що потрібно поновити майно, адже палатки, що були на балансі табору, згоріли під час подій на Майдані, куди ці палатки возили. 

Сам Сергій Жук ще два місяці тому був у АТО і захищав українську територію у складі 8-го окремого полку. Тож, про військову справу знає не з чуток. 

Зараз табір лише розгортається. Офіційне відкриття буде 7-8 липня. 

Коментарі

Додати новий коментар