У Вінниці хочуть "перестати позоритись" під час поховань бійців АТО

У Вінниці хочуть приспускати прапори щоразу, як має відбутися поховання Героя. Про це вчора, 14 травня, на засіданні робочої групи говорили активісти.

Однією з нагальних проблем ті, хто зібрався, вважають байдужість, прикладом якої були похорони , коли містом якраз проїжджала колона велосипедистів й не пропустила похоронну процесію.

Іншою терміновою до вирішення проблемою присутні назвали незнання містянами дати й місця поховання. Тому вирішили, що потрібно на місцевому рівні започаткувати традицію - наприклад, якщо прапор на центральному мості приспущений, значить, хтось сьогодні з вінницьких загинув у АТО або ж когось з АТОвців ховатимуть і у місті відбудеться церемонія вшанування.

Як варіанти оповіщення також називали:  інформаційну стрічку на місцевих телеканалах, радіо, листівки у громадському транспорті. 

Вінницька активістка й волонтерка Лариса Полулях закликала “перестати позоритись” і запропонувала створити щось на зразок агенції з поховань військових, представники якої будуть оповіщати місто, організовуватимуть самі похорони, займуться збором необхідного інвентарю (прапори, форми, головні убори, які кладуть зверху на труну і т. д.) й іншими питаннями.

Також обговорили питання щодо вшанування Героїв в одному визначеному місці - Вінницькій обласній філармонії “Плеяда”. Окремо наголосили на відтермінуванні свят й урочистостей у день поховання. 

Було наголошено, що окремою проблемою є поховання добровольців, адже законом почестей їм не годиться. Активісти вирішили скласти протокол (алгоритм), за яким має відбуватися процес: від інформації про загибель до кінця поховання. 

Головне фото - glavpost

Коментарі

Додати новий коментар