Як менше шкодити довкіллю? Прості правила, яких має дотримуватись кожен.

Це неймовірно, але тільки Київ "виготовляє" за рік до 1,5 мільйона тон сміття. Це понад 4 000 тон в день. Утилізують із них — тільки п’яту частину. Львів щодня продукує від 700 до 1000 тонн сміття, з якого зараз переробляється лише 5%. Про це розповіли у цікавій статті-дослідженні журналісти сайту "24".

Тож, як менше смітити? Найбільше зло для нашої країни — так звані сміттєві полігони на квадратних гектарах родючої української землі. Але ж багато чого у нас таки переробляється

Речі, які слід відсортовувати: пластик, скло, папір, метал. І окремо — органічні відходи.

Пластик
Пляшки, контейнери з їжі, одноразові стаканчики, пакети.Пляшки слід скрутити, випустивши з них повітря, при можливості проколоти в кількох місцях, або викинути окремо корок. 

Папір
Всі вироби з паперу, старі газети, зошити, картонні коробки та пачки Tetra Pak (від соків, молока тощо). 

Скло
Покладіть скло з боку біля сміттєвих баків. Скляні пляшки, з-під напоїв можна здавати у спеціальні пункти прийому, і отримати за них гроші, нехай і невеликі. Більше того, у столиці (та і в інших містах теж) приймають також склобій.

"Профілактика"
Якщо ви раптом забули, то період розпаду пластику в природі 400 років, поліетиленових пляшок – 10, поліетиленових пакетів у водоймах – 20 років. Тому:

1) Зменшіть використання поліетиленових пакетів (кульочків). Ходіть в магазини з еко-сумками, паперовими пакетами.

2) Зменшіть використання одноразових стаканчиків (каву можна зготувати вдома і носити у власному горнятку), пластикових пляшок (придбайте собі пляшку для води для багаторазового використання).

3) Купуйте сир, ковбаси в тих магазинах, які загортають їх в папір, а не в поліетилен.

Метал
Металобрухт, як відомо, приймають на спеціальних пунктах за пристойні гроші. Тому відсортуйте металеві відходи: консервні банки, металеві бляшанки з-під пива та інших напоїв.

Електронні відходи
Не викидайте у побутове сміття батарейки, ртутьвмісні лампи та інші елементи живлення. Адже такі "відходи" дуже шкодять екології.

Куди подіти сміття
Екоактивісти розробили спеціальну карту для Києва, з якої можна дізнатись, де діють пункти прийому деяких видів вторинної сировини. Така ж карта є і для Львова.

Джерело та фото: Канал 24

 

Коментарі

Додати новий коментар