Ротація, відпустки, оздоровлення. Юридична консультація.

До ГФ “Вінницька обласна Народна Самооборона” за юридичною консультацією звернувся боєць Національної гвардії України з питанням про порядок проведення ротації військових у зоні АТО, надання відпусток мобілізованим та надання матеріальної допомоги на оздоровлення. 

Згідно із інформацією Міністерства оборони України терміни проведення демобілізації, ротації та особливості виконання бойових завдань підрозділами, які залучені до проведення АТО, є інформацією, розголошення якої негативно впливає на безпеку особового складу. Таким чином, оприлюднення цих даних наражає наших вояків на небезпеку.

Разом із тим, Верховна рада України ще 6 травня 2014 року винесла постанову «Про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатності та безпеки держави» у якій рекомендує вжити заходів з проведення кожних 45 діб ротації та звільнення осіб, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, окрім тих, які виявили бажання продовжувати військову службу в особливий період. Однак, ротація підрозділів залучених до АТО, проходить за рішенням керівництва АТО, яке приймається виходячи з обстановки у зоні бойових дій.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про Національну гвардію України» Військовослужбовці Національної гвардії України користуються правовими і соціальними гарантіями відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», цього Закону, інших актів законодавства.

Так, згідно із ст. 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовцям виплачуються грошова допомога на оздоровлення та державна допомога сім'ям з дітьми в порядку і розмірах, що визначаються законодавством України. 

Також доречно повідомити, що відповідно до постанови Кабінету міністрів України №111 від 9 квітня 2014 року з 18 березня 2014 р. військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, грошове забезпечення виплачується в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

Відповідно до ч. 12 ст. 10-1 Військовослужбовцям строкової військової служби за весь період проходження військової служби надається відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не раніш як через 3 місяці проходження ними строкової військової служби.

головне фото - vidomosti-ua.com

Коментарі

Додати новий коментар