Самооборона м. Бар виявляє наркопритони

Народна Самооборона Бару ліквідовує поля конопель та наркопритони
У співпраці громадських ініціатив та правоохоронців може зформуватись новий механізм боротьби зі злочинністю. Пліч-о-пліч з правоохоронцями звичайні громадяни з лав Народної Самооборони розслідують розкрадання людських майнових та земельних паїв, відшукують поля з коноплею, ліквідують наркопритони та підпільні гральні заклади. Очільник Барської міліції, високо оцінює допомогу самооборонівців.

  • Ми співпрацюємо з Народною Самообороною, є чітка координація, - каже начальник управління Барського райвідділу міліції  Павло Кукурудза.  – З моменту заснування Самооборони вони допомагали нам, як в охороні громадського порядку, так і з вирішенням інших питань. В минулому році були спільні затримання наркозлочинців. Постійно отримуємо підтримку від хлопців в охороні масових заходів.

За словами заступника керівника Народної Самооборони Вінницької області Сергія Абраменко, за підтримки громадського формування, були проведені збори в шести селах Барського району. На зборах вирішувались актуальні для селян, питання по майновим та земельним паям. Домовлялися також про співпрацю з місцевими громадами для ефективного реагування на злочини та швидкого виявлення антиукраїнської діяльності.

  • Наприклад, в селі Журавлівка людям не хотіли віддавати належні їм, як майновий пай автобус та бензовоз, ми допомогли юридично, - розповідає Сергій Абраменко. – У цьому селі, а також Супівці та Гулях також вирішували питання по земельних паях, адже орендарі обманювали селян в не давали за використання їх землі навіть того, що належить за законом.

За словами С. Абраменка, людей обдурювали, через те, що відповідні органи не реагували на звернення, бо орендарі проплачували їм за «кришування». На сьогодні ця практика припинена, і є чітке порозуміння та підтримка державних управлінців Барського району.
Самооборона виявляє наркопритони
В умовах коли Україна повинна зібратися та стати сильною, мати здорову молодь та дієздатне населення боротьба з наркоторгівлею є надважливим завданням.

  • Ми діємо таким чином, виявляємо наркопритон, а потім звертаємось до правоохоронців, - каже Сергій Абраменко. – У співпраці з барською міліцією, ми ліквідовуємо такі кубла. Так минулого року ми виявили поле конопель, де йшов ряд кукурудзи і ряд конопель. Як би не ми та міліція, то врожай місцеві наркоділки зібрали би чималий.

За словами Сергія Абраменка, є порозумвння не тільки з міліцією, але і з прокуратурою, яка останнім часом іде на зустріч і прислухається до думки громади.

  • Так, наприклад, у Барській прокуратурі працював один прокурор, який дозволив собі досить неоднозначні висловлювання, одним словом «сепаратистські», - розповідає Сергій. – Він виступав в одній з місцевих шкіл і перед батьками, дітьми та вчителями, почав розповідати про недолугу українську армію, що там одні алкоголіки і таке інше. Уявіть собі обурення людей, що звернулися до нас, у них служать сини, брати, рідні, друзі. Ми звернулися до прокурора розповіли, яка склалася ситуація і тепер, ця людина вже не працює в районній прокуратурі.

Кілька слів розповів про себе і Сергій Абраменко. Виявляється він - ветеран уже не однієї війни. Адже, як військовій, він добровільно проходив службу в Іраку, і вже не одноразово був в АТО. На прохання порівняти характеристики військових дій в Україні та Іраку, небагатослівно підкреслює, що у нас все складніше.

  • Це страшний, кривавий і безглуздий конфлікт, я сподіваюсь що згодом винні будуть відповідати перед міжнародним трибуналом, - не стримуючи емоцій підсумовує Сергій Абраменко.

Валентина Грач