Самооборонівці відвезли дітям переселенців продукти і солодощі

Самооборонівці відвідали з благодійною місією східні області України. Гуманітарну допомогу надали як військовим, що захищають територіальну цілісність України, так і цивільним, що не менше потребують допомоги волонтерів. У селі Кам’янка Харківської області самооборонівці побували у першу чергу, адже саме там розташований навчально-виховний комплекс, у якому навчаються діти із сімей переселенців. Дітям передали солодкі подарунки і продукти харчування. Але місія не була виключно благодійною. За словами представниці «Самооборони» Вінницького району Валентини Погребняк, окрім благодійності, важливим аспектом була робота у напрямку патріотичного виховання.
- Я хочу побажати вам спокійного, мирного неба, спокійного, мирного життя! Навчайтеся, будьте патріотами України! - побажала евакуйованим із зони конфлікту дітям керівник волонтерської групи Валентина Погребняк під час концерту, організованого вінницькими волонтерами.
Діти та педколектив подякували вінницьким волонтерам і розповіли, що вони вже не вперше зустрічаються з вінничанами. Теплі спогади залишилися ще після перебування у Кам’янці вінницьких військових, яким люди вдячні за порядність і готовність допомогти.
- У червні 2014 року сюди приїхали більше ста працівників вінницьких райвідділів міліції, вони у вільний від служби час допомагали одиноким престарілим, - каже голова Ізюмської райдержадміністрації Харківської області Любов Шамрай. - Допомагали скрізь, де була потреба в чоловічих руках: чи прорити якусь канаву, бо вода не стікає, чи полагодити колонку, чи щось зробити на городі або підготувати дрова на зиму. Звісно, після цього ставлення населення дуже змінилося. Коли вінничани від’їжджали, то люди просили: якщо приїдуть інші, то, будь ласка, нехай вони будуть із Вінниці.
У Краматорську волонтери завітали до дитячого будинку «Антошка». Влітку минулого року через загострення конфлікту на Сході цей заклад переживав нелегкі часи.
За словами головного лікаря дитячого будинку Анатолія Романова, руку допомоги їм простягнула вся Україна.
- Наприкінці липня 2014 року, коли до нас привезли з Донецька та Макіївки 136 дітей, ми залишилися сам на сам з цією бідою: не вистачало ліків, їжі, одягу, обладнання різного... І тоді вінничани одними з перших приїхали до нас, побачили наші потреби, і волонтери та вінницька міліція вже буквально за два-три дні машинами привезли допомогу, - каже головний лікар дитячого будинку «Антошка» Анатолій Романов.
Кінцевою точкою поїздки волонтерів стало розташування  батальйону «Київська Русь». Бійці з радістю зустрічали волонтерів, які не лише привезли з собою харчі та іншу допомогу, але й влаштували для бійців концерт. Співак Валентин Столярчук виконав знамениті «Чорнобривці» та інші близькі серцю наших хлопців пісні.
- Я дуже давно хотів приїхати сюди, - каже співак. - Хотілося подарувати людям, що знаходяться на території, зруйнованій війною, та військовим, що оберігають наш кордон, частинку свого тепла, частинку душі.
За словами бійця Віктора Хом’яка, відступати ні він, ні його побратими не збираються.
- Ми мусимо тут служити, захищати, обороняти рідну землю, тому що ми - козацького роду, - каже Віктор Хом’як.  
Вивчивши гуманітарну ситуацію на Сході, керівник волонтерської місії Валентина Погребняк зауважила, що допомога дітям дитячого будинку «Антошка» потрібна негайно. Саме тому 14 жовтня о 12.00 на площі Героїв Майдану пройде акція по збору речей для евакуйованих із зони конфлікту дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до чотирьох років. Під час акції відбудеться концерт народного колективу з села Мізяківські Хутори «Хуторяни».
 

Коментарі

Додати новий коментар