Синьо-жовтий стяг підняли самооборонівці над майданом «Небесної сотні»

Синьо-жовтий стяг підняли самооборонівці над майданом «Небесної сотні»
На честь Дня Державного прапора України 23 серпня самооборонівці та вінницькі активісти підняли на майдані «Небесної сотні» прапор України на нещодавно встановлений флагшток. Місце для флагштока обране не випадково: саме з цього майдану часто відправляються на передову бійці АТО, і саме на ньому прощаються із загиблими героями.
– Дуже болісно було, коли на цій площі під час прощання з загиблими хлопцями не було приспущено прапор, як не було приспущено прапори і по всьому місту, - каже керівник медчастини «Народної самооборони» Вінницької області Людмила Бобровська. - Ідея встановити тут флагшток виникла не випадково, адже саме на майдані «Небесної сотні» ми проводжаємо наших бійців у зону проведення АТО і саме тут прощаємося із загиблими воїнами.
За словами Людмили Бобровської, ідею встановлення флагштока підтримали громадські активісти, і, дякуючи добрим людям, вона втілилася у життя.
- Дуже рада, що серед нас багато тих, кому не байдужа доля країни та її біль, - зазначила Людмила Бобровська. І додала, що ініціатива, на жаль, не знайшла підтримки з боку представників влади.
– Міськрада не пішла нам назустріч, коли ми запропонували встановити флагшток, - каже Людмила Бобровська. - Коли ж ми звернулися в управління архітектури, нам сказали, що тут не те що прапор не можна встановлювати, а й пам'ятник Шевченку тут стоїть незаконно. Ганьба таким чиновникам.
«Хай благословенні будуть найвище милосердя, співчуття і прощення»
Під час роботи над підготовкою місця для флагштоку не обійшлося без містики. Адже коли починали копати котлован, знайшли у землі срібну каблучку з написом «Пресвята Богородице, порятуй нас». Її та кремнієвий камінь з монастиря замурували під табличкою з написом «Хай благословенні будуть найвище милосердя, співчуття і прощення» поряд із флагштоком.
Вже на наступний день, 24 серпня, під час святкування Дня Незалежності прапор було приспущено, на ньому пов’язали чорну стрічку в пам’ять про загиблих в Іловайському «котлі».
- День Незалежності України - це, безперечно, свято, - каже Людмила Бобровська. - Але ми не маємо права забувати, що це - день початку Іловайського «котла», трагічний день загибелі українців у пекельній трагедії.