«Я – не герой»

За підтримки «Народної самооборони» Вінницької області фільм вінницьких журналістів і виставка світлин, зібраних волонтерами, побували у Сумах.
Сумчани радо зустріли вінничан. У залі під час перегляду фільму вирували емоції - як і у Вінниці, глядачі не могли стримати сліз. Викликала великий емоційний відгук і виставка, яку підготувала та привезла одна з найяскравіших жінок у «Народній самообороні» - Валентина Погребняк.
- Прийняли нас дуже гостинно, - каже Валентина Погребняк. - Ми вдячні за теплий прийом та щирі емоції, якими поділилися з нами сумчани.
Нагадаємо, що у Вінниці 19 липня в кінотеатрі «Родина» відбулася прем’єра короткометражного документального фільму «Я – не герой», створеного вінницькими журналістами. На показ запросили головних діючих осіб стрічки - бійців 95-ї окремої аеромобільної бригади з міста Житомир та їхніх рідних.
Зал кінотеатру на прем’єрі був заповнений вщерть. В очікуванні початку показу фільму люди потерпали від спеки, адже надворі стовпчик термометра сягнув відмітки +32, а в переповненому приміщенні було ще жаркіше. Але від початку стрічки усі завмерли, і півгодинний фільм переглянули на одному диханні. Жінки та чоловіки нишком витирали сльози.
 
Фільм не про війну, а про людей
Кінострічка розповідає про історію одного бою, історію мужності, життя та загибелі. Вона присвячена екіпажу десантників 95-ї Житомирської окремої аеромобільної бригади, який влітку минулого року брав участь у боях за Лисичанськ Луганської області. Протягом фільму глядачі побачили військових іншими очима, адже розповіді знайомих і рідних наче наблизили бійців на відстань простягнутої руки. Здається, що вони поруч, що це розповідають рідні, сусіди чи сам бачиш на власні очі.
День прем’єри фільму обрали не випадково, адже 19 липня українські військові звільнили Лисичанськ. Над стрічкою працювали четверо вінницьких журналістів з телеканалу «Вінтера» (ВДТ-6): Юлія Бурнац«Я – не герой»: розповідь про мужність, біль, дружбу, життя та смерть привезли у Суми вінницькі волонтери
ева, Роман Липовський, Тимофій Заводовський та Вадим Демець.
- Ця стрічка не про війну, а про людей, які намагаються її зупинити, - говорила на прем’єрі фільму Юлія Бурнацева. – Це історія, яка сталася з екіпажем, а таких екіпажів - сотні, тому це історія тисяч доль. Це приклад того, що відбувається з людьми. Ви побачите, яка це велика трагедія. Екіпаж у такому складі доля звела вперше і востаннє саме того дня. І той день став чорним для 95-ї бригади...
 
Герої - поруч, у залі
Дійові особи фільму - з усієї України: з Гайсина, Жмеринки, Бердичева, Сум та з Чернігівської області.
Була також представлена фотовиставка світлин із зони АТО, яку організувала Валентина Погребняк, експозиція осколків снарядів, привезених волонтерами з передової, і великий прапор України, що подорожує разом з волонтерами. На прапорі записані сотні бажань великих і маленьких українців, які просять бійців повернутися живими та прагнуть миру.