Шахрайство по оголошенню. Будьте пильними!

“Звільнення” родичів з міліції (стаття), “залагодження” питань під час нібито  дорожньо-транспортні пригоди за їх участю... Це тільки кілька “улюблених” приводів, які знаходять “телефонні” шахраї, аби привласнити ваші “кровні”.

Шахраї ближче, ніж здається. Поліція постійно попереджує: не довіряйте незнайомцям, перевіряйте інформацію, звертайтеся у поліцію!

Розповімо про ще один випадок шахрайства. Для того, аби шахраї “вийшли” на свою жертві виявилося достатньо подати оголошення в газету про загублені документи. 

Людина (далі - Громадянин С.) загубила документи: службові посвідчення та водійські права. Згодом, аж троє “добровольців” намагалися “віддати” документи, для зручності називатимемо їх “Шахрай-вимагатель”, “Шахрай-типу брат” та “Шахрай-нібито адекватний”.  

 • Пошук проблеми - знайти підходяще оголошення роззяви. Громадянин С. подав відповідне оголошення у місцеві видання. 
 • Гачок для жертви(ще невідомо, чи взагалі був факт знахідки). Через кілька годин зателефонував Шахрай-вимагатель і розповів, що знайшов загублені документи і назвав суму “викупу” - 1 500 - 2 000 гривень(вартість відновлення цих документів не більше 400 гривень).
 • Поступка. Громадянин С. сказав, що не має таких грошей. Після тривалої розмови Шахрай-вимагатель зменшив суму до 700 гривень та запропонував виїхати у будь-яку точку міста для обміну. 
 • Спостереження. Проте, на зустріч ніхто не прийшов, телефон Шахрая-вимагателя півтори години був вимкнений. Поруч з місцем зустрічі “ошивалися” кілька підозрілих осіб. 
 • Вибачення та дивні прохання. Потім з Громадянином С. зв'язався нібито брат Шахрая-вимагателя, пояснивши “в того просто забрали телефон, тому не відповідав” та призначив зустріч пізно ввечері. Шахрай-типу брат дуже просив “не відповідати на сторонні дзвінки” й узагалі вимкнути телефон аж до завтрашньої зустрічі. Громадянин С. відмовився так пізно зустрічатись. 
 • Залучення ще одного “помічника”. Громадянин С. перетелефонував Шахраю-типу брату й сказав, що з такими “перепонами” легше відновити документи. Трохи подумавши, перетелефонував вже не “брат”, а Шахрай-нібито адекватний. Він розповів, що був зайнятий, тому попросив друга (Шахрая-вимагателя) “вирішити питання”. Почав вибачатися: “виявляється, вони (Шахрай-вимагатель та Шахрай-типу брат) були на застіллі, напились й тому так себе неадекватно поводили”. Дуже вибачаючись за своїх друзів, Шахрай-нібито адекватний запропонував зустріч в людному місці вдень, а потім й узагалі сказав, що прийде його дружина. Попросив всього 200 гривень. 
 • “Зіскакування” з попередніх умов. На зустріч ніхто не прийшов. Втім, Громадянин С. подзвонив Шахраю-нібито адекватному й запитав, де ж дружина. Той відповів, що її не буде, а якщо Громадянин С. все ж хоче забрати документи, то в нього один вихід: “перекинути на картку 100 гривень авансу, а решту передати з рук в руки” людині, про яку він потім повідомить. 
 • Громадянин С. відмовився та ще раз запевнив, що йому простіше самостійно відновити документи. Згодом, Шахрай-нібито адекватний перетелефонував та спитав з надією, чи Громадянин С. не передумав. Ні, він не передумав.

Ця історія, можливо, ще не скінчилась. Ми слідкуватимемо за перебігом подій. 

Пам'ятайте найпростіші правила, якщо ви щось загубили:

 • Упевніться, що ви не просто переклали кудись документи чи речі. Пригадайте, коли бачили їх востаннє і за яких обставин.
 • Зверніться у поліцію. 
 • Якщо здогадуєтесь, де могли прогавити свої речі, йдіть туди та розпитайте місцевих. 
 • Якщо ви все-таки подали оголошення, не переказуйте незнайомцям кошти на картку, розпитайте про характерні ознаки "знайдених" речей, не зустрічайтесь з незнайомцями без “групи підтримки”. Підрахуйте вартість відновлення втраченого та визначтесь з розміром винагороди.

Шахраї можуть просто моніторити оголошення та брати “на понт”. Головне - заплутати жертву. Завжди будьте пильними.

Інструкції щодо дій у різних ситуаціях: стаття на сайті Національної поліції.

фото - albatrosik.blogspot.com

Коментарі

Додати новий коментар