Сьогодні 75-а річниця з дня трагедії в Бабиному Яру. Пам'ятаємо ...

Цього тижня Україна та світ вшановують пам’ять  жертв злочину, який забрав життя понад ста тисяч цивільних громадян і військовополонених. Люди стали жертвами розстрілів нацистів через свою етнічну приналежність: євреї, роми, а також за політичну і партизанську активність: українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими".

29 вересня 1941 почалися розстріли в окупованому нацистами Києві. Перший розстріл євреїв відбувся 27 вересня 1941 року, коли німецькими окупантами було знищено 752 пацієнти психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, яка знаходилася поблизу Бабиного Яру. За два дні було вбито 33 771 єврея (не рахуючи дітей до 3-х років, яких розстрілювали, але не рахували).

До кінця вересня 1943-го Бабин Яр  був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва.

Останній розстріл відбувся 4 листопада 1943-го, а 6-го до Києва увійшла Червона армія.

Цивільні беззбройні жителі окупованих територій: люди похилого віку, діти, жінки переховували євреїв  ризикуючи власним життям та життям своїх дітей. Національний інститут пам’яті Катастрофи і Героїзму "Яд Вашем" у 1963 році затвердив критерії для отримання почесного звання «Праведник народів світу». У квітні 1989-го було встановлене почесне звання «Праведник Бабиного Яру». Серед тих, хто отримав звання «Праведник Бабиного Яру», люди різних національностей: українці, росіяни, поляки, білоруси, татари, вірмени, греки й німці.

Бабин Яр став символом Голокосту в Україні. Пам'ятаємо ...

Коментарі

Додати новий коментар