Священик, волонтер, капелан. Отець Богдан з Тиврова

В останні роки нелегко дається українському народу свобода й демократія. Тисячі небайдужих людей вийшли наприкінці 2013 та початку 2014 років на Майдан, аби довести, що правда і справедливість існують, що люблять Україну, вони відстоювали право на краще життя. Своєрідним рупором серед українських патріотів були й представники релігійних громад – священики Української Православної Церкви Київського Патріархату. Був на Майдані й настоятель Тиврівського храму Вознесіння Господнього протоієрей Богдан Бицкало. Ця церква знаходиться в райцентрі, функціонує уже 24 роки (нова – 10 років). Завдяки старанням, наполегливості отця Богдана Божий дім був побудований і в 2006 році урочисто відкритий.

Священика добре знають в районі як громадського активіста, українського патріота, волонтера. Саме він зі своїми вірянами проводить Богослужіння, молебні на Меморіалі Слави під час заходів, приурочених Дню Перемоги, відспівує невинно убієнних під час Другої Світової війни, у часи Голодоморів та Небесну Сотню. Проповіді, промови, виступи отця Богдана, які він проводить українською мовою, пройняті патріотизмом, правдивістю й глибоким смисловим значенням, а найголовніше – любов’ю до України.

З ініціативи протоієрея Богдана Бицкала в 2014 та 2015 роках в центрі Тиврова проводились, разом з іншими релігійними конфесіями,  Богослужіння під назвами «Молитва за Україну», «Молитва за мир», збиралась гуманітарна допомога на підтримку української армії.

(...)

Про себе священик розповів коротко:

- Народився на Івано-Франківщині. Після закінчення Київської духовної семінарії  направлений служити на Вінниччину. Уже понад 20 років є настоятелем Тиврівської церкви Вознесіння Господнього.

Як уже наша газета (“Маяк”- ред.) повідомляла, завдяки протоієрею Богдану Бицкалу в райцентрі побудований новий храм, а в минулому році у с. Василівці задіяла церква Покрови Пресвятої Богородиці, де Богослужіння проводить теж отець Богдан.

Коли на Сході України розпочалися воєнні дії, протоієрей Богдан Бицкало разом з іншими священиками УПЦ КП проявив волонтерський хист, збираючи від парафіян, небайдужих людей району гуманітарну допомогу для українських воїнів. Кілька разів отець Богдан відвозив нашим бійцям у зону проведення Антитерористичної операції продукти харчування, одяг, взуття, засоби особистої гігієни, медикаменти тощо.

Наприкінці 2014 року він подав в Сенодальне управління Київського Патріархату заяву стосовно залучення у Збройні сили України військовим священиком. Майже через рік його прохання було позитивно вирішено. Понад місяць протоієрей Богдан Бицкало служив капеланом в українській армії, був у зоні проведення Антитеростичної операції,  в зоні бойових дій (знімок на 1 стор.).

- Довелося бути майже у всіх великих населених пунктах Донецької області, - розповів священик. – Основне місце дислокації військових священиків, де мені прийшлося служити – місто Авдіївка. Головна наша місія – це духовна підтримка воїнів, мирного населення. Ще будучи волонтером, мені довелося спілкуватися з бійцями, котрі говорили, що крім озброєння, їм потрібна моральна, духовна підтримка. Будучи в зоні Антитерористичної операції, впевнився, що майже всі військові стали віруючими, зранку вони моляться, і особливо, коли йде обстріл ворогом наших позицій. Після побаченого в зоні АТО інакше сприймаєш багато речей. Скажу одне: там, на буремному Сході, бачив поранених бійців, зруйновані будинки, підбиту техніку. Але головне – добре ставлення до нас, священиків. Довелося й у зимові свята, на Святого Миколая, Новоріччя бувати між солдатами, мирним населенням, у дитячих садочках. Скрізь до священнослужителів було хороше відношення, особливо дітей. Скажу, що всім там не вистачає духовного спілкування. (...)

Цікавий епізод розповів отець Богдан стосовно його зустрічі на Вінницькому залізничному вокзалі. Це було напередодні святкування Різдва Христового.

- Вийшовши з вагону на перон, побачив знайомі обличчя, - продовжив розповідати отець Богдан. – Це були Сергій Кицишин, Олександр Краєвський, Сергій Царук, Ігор Черненко та низка інших тиврівчан. Вони співали Державний Гімн України. Потім, проходячи через зал очікування, люди, які там знаходилися, співали з нами «Ще не вмерла України…», а потім оплесками проводжали нас до виходу. Знаєте, як на серці, в душі було щемно й радісно, що на Тиврівщині є такі патріоти!..

У Тиврові, біля храму Вознесіння Господнього, священика о. Богдана зустрічали також з Державним Гімном України, щедрівками, колядками парафіяни, окремі мешканці райцентру. Виступаючи перед присутніми, він промовив:

- Святійший Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет сказав, що «ми маємо боронити свою землю. І церква благословляє на захист своєї Батьківщини. Якщо на нас ідуть зі зброєю, то ми повинні захищати її зі зброєю. Бог завжди стоїть на боці правди. Тому Він з нами, бо правда з нами. Ми захищаємо правду, ми захищаємо свою Батьківщину. Головне не те, що світ засуджує агресію проти України, а те, що Бог бачить цю неправду і покарає, обов’язково покарає. Чужого ми не хочемо, але й свого не віддамо». Саме тому Українська церква молиться за мир та єдність і закликає всіх молитися разом. Нас усіх єднає віра та любов до Бога, до України. Вражає те, коли в ці зимові свята ми починаємо співати церковні пісні, колядки, щедрівки українською мовою, то люди слухають, схвально відгукуються і просять співати ще. Нехай у серці кожного із нас Різдво запалить Віфлеємську зірку, яка вкаже нам дорогу до кращого майбутнього, до миру і любові. Зберігаймо те світло весь час!

Протоієрей Богдан Бицкало порадив мешканцям району дотримуватись в житті як релігійних, так і людських канонів. Кожний свідомий українець повинен закликати людей до миру, всіляко запобігати розпалюванню конфліктів, виникненню паніки. І, звичайно, вірити у краще життя, в єдину та неподільну Україну, у людяність й у те, що добро обов’язково переможе зло. 

(...)

В. УСАТЮК, А. НАГАЧЕВСЬКИЙ.  

за матеріалом Тиврівської районної газети “Маяк”

 

 

Коментарі

Додати новий коментар