Як посли приймали “патріотичний десант” на підтримку Савченко

Минулої п'ятниці, 18 березня, посли 9 країн світу отримали лист-звернення від громадських організацій Вінниччини з приводу  незаконного ув'язнення Героя України Надії Савченко. Свої підписи представники ГО ставили протягом тижня. 

Так, раніше, Броніслав Олійник виступив перед Громадською радою  при Вінницькій обласній раді з ініціативою створення групи, яка б розробила лист-звернення на підтримку Савченко до послів країн, з якими Україна налагоджує дипломатичні відносини. Голова Громадської ради Наталія Морозова ініціювала створення робочої групи для поїздки в Київ, яку й очолив Олійник

До “патріотичного десанту” увійшли Голова правління ГО “За нове життя” Броніслав Олійник, Голова спілки офіцерів та інших силових структур Вадим Новак, помічник депутата Верховної ради Сергія Кудлаєнка Дмитро Ковальчук, працівник Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Тімірязєва Олеся Шевчук  та “самооборонівці”  Олександр Іванов, Ігор Бобровський, Ольга Семенець (яка одночасно представляла і БО "Благодійний фонд "Вітрила надії").

Групу радо зустрічали у посольствах Китаю, Словаччини, Латвії, Італії, Польщі, Норвегії, та з особливою гостинністю зустріли делегацію представництва Угорщини та Франції, посли яких за круглим столом заявили щодо чіткої позиції у справі Савченко.

- Все,  що зараз відбувається з Надією Савченко - незаконно. Ми в жодному разі не приймаємо сторону Росії, - запевнив посол Франції

- Наша позиція була, є і буде однозначною: ми вважаємо затримання Савченко незаконним і будемо робити все, аби домогтися її звільнення, - наголосив посол Угорщини. 

Також, допомогу та сприяння у проведенні заходу надав Сергій Кудлаєнко. Питанням надання транспорту займався очільник ВОНС Ігор Алексєєв.

Делегація висловила сподівання, що звернення до світової спільноти не залишиться поза увагою.

“Нізащо не вірте, якщо вам скажуть, що жменька небайдужих не в силах змінити світ. Бо досі тільки вони це робили”, - Маргарет Мід, американський антрополог.

 

Коментарі

Додати новий коментар