Всесвітній день без автомобіля.

Перемикніть автомобіль на більш низьку передачу та скористайтесь велосипедом. Відмовтесь на сьогодні від ритму швидкого життя, пройдіться повільним кроком по парку та відчуйте подих осені, а не вихлопи авто і у вас з’явиться час щоб поринути у думки та відчути себе.

         Щороку 22 вересня  святкується Всесвітній день без автомобіля , в рамках якого жителям пропонується на один день відмовитися від проїзду на машинах на користь використання громадського транспорту , піших прогулянок і поїздок на велосипедах .

         Всім давно відомо, що вихлопи автомобілів завдають величезної шкоди здоров'ю. Але діти страждають набагато більше, ніж дорослі, стверджують  пульмонологи. Обстежуючи зовні здорових дітей, які проживають біля жвавих магістралей, фахівці виявили в їх легких скупчення димових частинок, що утворюються при роботі дизельних двигунів. Крихітні частинки проникають з повітрям в найдрібніші альвеоли і залишаються в тканинах легенів назавжди, кажуть лікарі. В майбутньому це загрожує розвитком серйозного захворювання легенів - альвеолита. При цьому недугу запалюються легеневі альвеоли, змінюється тканину легенів. Хворого можуть турбувати напади бронхіальної астми, висипання на шкірі, кашель. Переїзд в чисту зону практично не допомагає людині, яка в дитинстві надихався вихлопами, кажуть лікарі. Щоб знизити навантаження, рекомендується кожні вихідні виїжджати з дітьми на природу.

Епідеміологи кажуть, що ризик виникнення бронхіальної астми, сінної лихоманки, екземи та багатьох інших алергічних захворювань на 50 відсотків вище у тих дітей, які проживають в 50 метрах від траси.

Американські вчені, у свою чергу, вважають, що вихлопні гази можуть також викликати головні болі і навіть впливати на роботу мозку. Фахівці виявили: викиди автомобілів пошкоджують нейрони, які беруть участь в процесах навчання і пам'яті.

В автомобільних викидах міститься понад 200 шкідливих речовин, в тому числі бензапірен і свинець. Вони можуть знижувати імунітет, провокувати розвиток гаймориту, бронхіту, пневмонії і раку легенів, викликати порушення серцево-судинної системи, вражати центральну нервову систему, печінку, нирки.

 

Коментарі

Додати новий коментар