Виборча реформа та відкритість реєстру виборців

Сьогодні, 29 березня, відбулась публічна дискусія на тему «Виборча реформа та відкритість Державного реєстру виборців». 

Метою проведення організатор, ГО “Центр підтримки громадських ініціатив”, назвав обговорення реформи виборчого законодавства та пропозицій громади щодо проекту Закону України «Про внесення змін до окремих законів України (щодо забезпечення відкритості Державного реєстру виборців та громадського контролю над ним)».

Зазначимо, що обговорення вийшло доволі жвавим - усі ділилися враженнями від виборів минулого року і оцінювали “якість” наступних. 

Директор “Центру”, Андрій Карташов, наголосив, що змін потребують закони про вибори усіх рівнів, а отже, працювати є над чим. 

В ідеалі, зазначив директор “Центру”, виборче законодавство “має покращитись” за перше півріччя цього року. 

- Наша мета - реєстрація у Верховній Раді законопроекту для забезпечення відкритості Державного реєстру виборцям, - наголосив Карташов.

Минулорічні фальсифікації, голосування “мертвих душ”; труднощі переселенців, у випадку з якими голосування-2015 пройшло з великими проблемами; випадки, коли людина перемагала на виборах, але депутатом так і не ставала - все це і багато інших проблем було зачеплено в ході розмови. 

Однією з тем була саме недостовірність даних у Реєстрі

Так, помічник нардепа Володимир Воловодюк (партія “Народний контроль”), який минулого року балотувався, розповів про свої враження від тих подій:

- О, на минулих виборах було багато проблем, порушень. Зокрема, у Єдиному реєстрі - неіснуючі будинки, люди. Виникала думка звернутись до “ПриватБанку” - в них, певно, і то точніші списки виборців були б, - заявив Воловодюк. 

Ольга Маліновська розповіла, як на минулих виборах стикнулась з випадком “фізично відсутніх” будинків.

- У Єдиному реєстрі виборців будинки є, а по факту - ні. Як так пропало 16 будинків з виборцями? Я, як кандидат в депутати, звернулась із заявою до вінницької міської ТВК, проте безрезультатно, - каже Маліновська. 

Про відкритість говорила і депутатка Ганна Давиденко:

- Система має бути простою і зрозумілою. Виборець має чітко знати в обличчя свого депутата, знати, як до нього звернутись, і мати можливість його відкликати у разі невдоволення його роботою,- зазначила вона. 

Усі присутні погодились, що варто робити Реєстр доступним для громадських організацій, в статуті яких є пункт про вибори, аби ті могли здійснювати публічний контроль за веденням Реєстру та складанням списків виборців

Також серед пропозицій лунало оновлення списку персональних даних: “Центр” запропонував внести туди і унікальний № запису в Єдиному демографічному реєстрі, і “відцифрований образ виборця”.

Експерт з “Народного фронту” Констянтин Кармелюк заявив, що його партія не обговорюватиме не прийнятих законопроектів і наголосив, що у контролі списків виборців є чимало інших проблем.

По факту, такі засідання організатор планує проводити по ще кільком містам України.

фото - ЦПГІ

Коментарі

Додати новий коментар