ДИТЯЧІ ДОЛОНЬКИ! м. Краматорськ

ДИТЯЧІ ДОЛОНЬКИ! Неймовірно захопливе заняття для дітей і така цінні спогади для нас. Прапор, з дитячими долоньками дітей Краматорська буде нам завжди нагадувати про те, що нема часу для відпочинку, треба рухатись далі, адже є ще стілько всього, що ми в силах зробити.
Волонтери ГФ «Народна самооборона Вінницької області» 2 червня доставили гуманітарний вантаж дітворі Краматорського центру соціально-психологічної реабілітації. У свій перший візит саме в цей заклад вінничани передали понад 20 коробок з речами та іграшками. У свою чергу юні вихованці «прикрасили» своїми долоньками прапор України. На пам'ять.
Приїзд вінницьких «самооборонівців» збігся з перейменуванням установи. Раніше він був останнім в Україні притулком для дітей. З 2 червня він змінив не тільки назву, а й зміст.

  • У нашому центрі проживає 45 діток віком від 3-х до 18 років, - розповідає директор закладу Олександр Верещака. - Якщо раніше вони вчилися в умовах інтернату, то з початком нового навчального року стануть відвідувати звичайні міські загальноосвітні школи. У більшості наших вихованців є батьки, але з різних причин дітлахи знаходяться під опікою держави. Але наше завдання полягає в поверненні їх в середовище, де вони улюблені і потрібні батькам ».

В принципі, в чому виконання цього завдання покладено на психолога центру Ігоря Половинко. Оскільки Ігор Олександрович є тренером з психологічної підтримки Товариства Червоного Хреста, підготував масу робіт з цієї тематики, то впорається не тільки з тим, щоб адаптувати дітей до повноцінного життя «без комплексів», але має намір працювати з батьками вихованців. За великим рахунком, пояснити дорослим, що їхні нащадки потребують сім'ї, теж буде завданням не з простих.
Що стосується самого центру, то А. Верещака запевняє, що зумів підібрати професійний склад педагогів і залучити кращі в місті кадри. Олександр Миколайович з гордістю розповідає, що фізкультурою з дітлахами буде займатися призер міжнародних змагань. Єдине, на що він нарікає - фінансування центру.
Виділяються з бюджету коштів вистачає лише на харчування дітей і скромну зарплату співробітників. Подарунки від вінничан стали для краматорського центру сюрпризом. У «Народній самообороні» заздалегідь попередили керівництво установи, але, схоже, поки камуфльований мікроавтобус не заїхав на територію центру, та волонтери не прийнялися за розвантаження паперових ящиків, колектив не вірив у гуманітарну допомогу.
«-Нам дійсно ніхто не допомагає. Тому ми дуже вдячні такій увазі. Звичайно, дітлахи потребують багатьох речей, в першу чергу їм необхідні труси і шкарпетки, а також памперси для найменших. Діти не голодують, але від будь-яких речей ніколи не відмовимося », - уточнив директор центру.
Приїзд незнайомих дорослих дядьків у камуфляжі і звичайному одязі з подарунками став мало не святом місцевого масштабу. Коли малюкам запропонували «поставити» долоньки з фарбою на прапор, вони були у нестямі від радості. «Працювали» всі - від самих крихітних до 12-річних, які ще й допомагали Ігорю Половинко стежити за дисципліною ... Щоб не перестаралися з процесом і не ставили долоньки мимо. Але робота вдалася. Діти залишилися задоволені, деякі найактивніші навіть встигли познайомитися і подружитися з вінницькими волонтерами. Так що добре, що хоч ніхто з малюків не пробрався в мікроавтобус, щоб не вирушити «подорожувати» по зоні АТО.
 
Ігор Хмельницький